Krótki kurs ekonomii praktycznej (Krzysztof Dzierżawski)

Gospodarka jest fenomenem społecznym, nie fizycznym. Gdyby politycy i ekonomiści przyjęli to do wiadomości, musieliby porzucić marzenia o możliwości pozytywnego wpływu na zjawiska gospodarcze" - to słowa Krzysztofa Dzierżawskiego będące motywem przewodnim tekstów zamieszczonych w Krótkim kursie ekonomii praktycznej. W dominującym dzisiaj nurcie teorii ekonomii - podobnie jak w popularnej wizji ekonomii praktycznej - zjawiska gospodarcze wyjaśnia się według modelu mechanicznego (model lokomotywy gospodarczej, której rolę przypisuje się rozmaitym gałęziom gospodarki). Według autora jest to uproszczenie pozwalające łatwo odnaleźć związek między przyczyną, a skutkiem zjawisk gospodarczych, ale zarazem fałszujące ich naturę.

Rzeczywistość jest jednak inna - prawdziwy model społeczeństwa gospodarującego to model opisany przez Adama Smitha i jego następców, model, w którym zdawałoby się chaotyczne, a na pewno żywiołowe i spontaniczne zachowania poszczególnych jednostek składają się na ten fantastyczny i twórczy ład charakterystyczny dla gospodarki ludzi wolnych. Książka Krótki kurs ekonomii praktycznej demaskuje fałsz socjalistycznych haseł, uczy pragmatyzmu gospodarczego, ukazuje alternatywne do obecnych rozwiązania dla Polski. Niemal każdą swoją wypowiedzią Krzysztof Dzierżawski sprowadza nas na ziemię swoją bezkompromisową logiką, obalając zakorzenione, a fałszywe mity.ISBN: 83-7298-956-7
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2006
Stron: 232
Oprawa: broszura
Format: 125x195

Aktualizacja:

Kup w księgarni internetowej wydawnictwa Zysk i S-ka lub w merlin.pl.

Niestety cały nakład książki został już wyprzedany (w/g stanu na dzień 10 lutego 2015 r.). W przypadku jej wznowienia, poinformujemy Państwa o tym fakcie.

 
© 2011-2012 Rodzina Dzierżawskich. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: planetSAP.info oraz 44GROUP.